Дончиќ: Најважно е да бидеме добри во плеј-офот

21

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ, по поразот од Индијана со 111:118 во контролниот дуел, истакна дека задачата на неговиот тим е да биде во врвна форма за плејофот.

„Не мислам дека ќе бидеме во најдобра форма на првиот натпревар по рестартот на сезоната. Но, верувам дека ќе бидеме подготвени за плејофот, кога е најважно да си најдобар“, изјави Дончиќ.

Далас ќе го одигра својот прв натпревар од продолжението на сезоната на 31 јули против Хјустон.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.