20 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020

Донев: И во 21-от век сѐ уште има неасфалтирани улици

46

Во до гуша задолжена општина со милиони евра за кои течат камати на дневна основа, градоначалникот и директорот на “Водовод” потрошија преку 100.000 евра пари на граѓаните за да поделат К-15 на вработените, бидејќи нели средства има одвишок и се е средено. Но суровата вистина е дека граѓани кои плаќаат даноци на овој град се уште немаат вода за пиење, живеат со септички јами, газат во дупки и неасфалтирани улици во 21век. Живот за ,,сите” !, напиша на својот Фејсбук профил Сашо Донев претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.