Драма пред Кривичен: Избега лице спроведено до судот

Лице кое утринава е спроведено до Кривичниот суд успеало да и избега на затворската полиција, потврдија од Министерството за правда

Станува збор за лице осомничено за криумчарење на мигранти и кое од притвор било спроведено до судот. Затворската полиција и екипи од МВР во моментов трагаат по лицето, имаат сознанија за неговата локација. Наскоро се очекува негово приведување, велат од Министерството за правда.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.