Драматично во Волково: Им влегол дома со нож, па почнал да се заканува на жена и нејзините двајца синови

Скопјанка пријавила во полиција дека во нејзиниот двор, маж и се заканувал со нож, а го нападнал и нејзиниот малолетен син.

Вчера вечер во 20 часот и 40 минути во СВР Скопје, Г.М.(46) од село Волково, скопско, пријавила дека околу 17 часот и 15 минути во село Волково, во двор од нивната семејна куќа, со нож им биле упатувани закани кон неа и нејзините двајца синови, Л.М.(18) и 17-годишен малолетник, по што малолетникот бил физички нападнат од едно лице кое било заедно со Р.С. од село Волково.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.