Дрога пронајдена во затворот во Штип

На 17.02.2022 во 09:42 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес во полуотвореното одделение била пронајдена прашкаста  материја.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид и ја одзеле прашкастата материја за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.