10.8 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Дрво падна врз објект на „Градски паркинг“, вработениот е во добра здравствена состојб

Силното невреме и дождот кој попладнево го зафатија главниот град предизвикаа голем број штети на неколку локации во Скопје.

На фотографија испратена од читател на Скопје Индо се гледа скршено дрво кое поради невремето паднало врз објект на ЈП „Градски паркинг“ лоциран на паркинг просторот во близина на градската – хируршка болница.

Од ЈП Градски паркинг го потврдија инцидентот и информираа дека дека лицето е во добра здравствена состојба.

– За среќа тој е во добра здравствена состојба и помина само со ситни гребнатини, велат од таму во изјава за Скопје Инфо.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.