Дрвокрадци фатени во близина на село Брест

48

Полицијата вчера пронајде бесправно исечени букови дрва на патот Скопје – с. Брест, кај местото викано „Незирово бачило“.

Станува збор за 43 метри кубни бесправно исечени дрва. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.