Дуелот меѓу Барнли и Тотенхем откажан поради снег

39

Денешниот дуел во англиската Премиер лига меѓу Барнли и Тотенхем е откажан поради обилните снежни врнежи на северозападот на Англија.

Управата на Барнли не можела навреме да ги подготви теренот на стадионото „Тарф Му“, па натпреварот беше откажан.

Снежните врнежи во овој дел на Англија создадаа големи проблеми, и предизвикаа прекин во снабдувањето со електричната енергија и големите сообраќајни метежи, а делови од автопатите не беа проодни до попладното.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.