Духовден неработен ден

91

Министерството за  труд и социјална политика соопштува, дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 14 јуни 2019 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.