ДУИ: Со ребалансот се спасени 130.000 работни места

26

Арбана Пашоли од ДУИ во своето обраќање посочи дека со ребаланост се зголемува буџетскиот дефицит за да се обезбеди финансиска поддршка за сите на кои им е најнеопходна за справување со последиците од кронавирусот.

-Претходните мерки што ги презедовме дадоа резултати и со нив се задржани 130 илјади работни места. Со овие мерки што сега се предвидуваат ќе се помогне на најзагорзените и затоа ги повикувам сите пратенции да гласаат за ребалансот, рече Пашоли.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.