Дурловски до Рускоска: Нам ни беше баш пријатно апсењето со куп специјалци пред очите на нашите деца…

413

Оперскиот пејач Игор Дурловски реагира на изјавата за ТВ 24 на главната јавна обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Русковска дека не повела истрага за еден од случаите, бидејќи „за десетина луѓе, можеби и повеќе, ќе беше непријатно (да им се вештачат телефоните)“.

„Нам ни беше баш пријатно апсењето со куп специјалци пред очите на нашите деца… #ДржаваИлиПанаѓур“, коментира еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и единствен со ослободителна пресуда, откако не побара амнестија за настаните од 27 април.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.