Дурловски: После оваа агонија, смртта ќе ги одвои телото и духот на татковината

190

После оваа агонија, смртта ќе ги одвои телото и духот на татковината. Телото ќе се распаѓа, а духот ќе стане светлина. Ќе се обединиме сите кои живееме во верба и надеж, посилни и сплотени во ИДЕЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА!, напиша Игор Дурловски по изгласаните уставни измени во собранието.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.