Двајца малолетници настрадаа на мотоцикл во судир со БМВ

113
архивска илустрација

Две малолетни момчиња се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на патот Струга-Дебар.

Вчера во 2 часот било пријавено дека се случила сообраќајна незгода меѓу автомобил  „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 39-годишниот Н.И. од Струга и мотоцикл „сузуки“ со битолски регистарски ознаки, управуван од 17-годишен малолетник и каде сопатник бил уште еден 17-годишен малолетник, и двајцата од село Лабуништа, струшко.

Во незгодата двајцата малолетници се здобиле со тешки телесни повреди, по што биле пренесени во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид’. Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Струга.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.