Двајца млади мажи од Кочани пријавено за насилство

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против И.Т. на 26 и Д.А. на 28 години,  и двајцата од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 05.01.2022, пријавените физички го нападнале Х.А. на неговото работно место во угостителски објект и му нанеле повреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.