Двајца млади мажи приведени на Гази Баба поради поседување марихуана

49

Двајца млади мажи во неделата вечерта се приведени во парк-шумата во скопска Гази Баба, откако при претрес кај нив било пронајдено извесно количество марихуана.

Полициски службеници од СВР Скопје вечерта околу 21 часот ги лишиле од слобода 23-годишниот С.Т. и неговиот врсник Д.П., двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесо

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.