Двајца полицајци повредени во сообраќајна незгода

Во средата во СВР Скопје било пријавено дека во 15.45 часот на булеварот „Крсте Мисирков“ се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот А.М. од Скопје и патничко возило „шкода“, сопственост на Минитерството за внатрешни работи.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајца полициски службеници од возилото „шкода“, констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.