Двајца повредени во судар на патот Кочани – Делчево

25

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница.

Во сообраќајката учествувале „нисан“, со штипски регистарски ознаки, управувано од 71-годишниот В.С. од Делчево и товарно возило „форд транзит“, со кочански регистарски ознаки, управувано од 31-годишниот Д.С. од Кочани.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот В.С. и сопатничка од истото возило 67-годишната Ј.С., по што биле пренесени во Медицинскиот центар во Кочани за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од Полиц

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.