Двајца ракометари на ППД Загреб го засилија Вардар

42

Во новата сезона средниот бек Анте Гаџа и десниот бек Јосип Векиќ ќе бидат дел од тимот на Вардар 1961, соопштија од македонскиот тим.

Гаџа потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“, а Векиќ ќе остане во Скопје до 2024 година.

Двајцата доаѓаат од ППД Загреб, а се очекува да бидат замени за Скубе и Криштопанс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.