Двајца соиграчи на Кире Лазаров позтивни на Ковид-19

17

Двајца соиграчи на македонскиот најдобар ракометар Кире Лазаров се позитивни на коронавирус, односно Ковид 19. Францускиот клуб Нант ја соопшти информацијата, додавајќи дека и двајцата веќе се наоѓаат во изолација.

Во текот на денот ќе се тестираат сите ракометари, па ќе се види каква е состојбата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.