Двајца тетовци приведени по претрес во нивните домови

85

Тетовски полицајци заедно со скопски колеги од сектор за дрога привеле двајца тетовчани по претрес утринава во нивните домови при што се најдени предмети кои потекнуваат од веќе случени и евидентирани кривични дела. Претресите во нивните домови се направени утринава од 6 до 8 часот со соодветна судска наредба.

„Полициски службеници од СВР Тетово, во соработка со Оддел за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, при акција за сузбивање на групи и лица кои се бават со недозволена трговија со наркотични дроги, врз основа на судска наредба од Основен Суд Тетово, извршиле претрес во домот и помошните простории на Ф.Љ.(29), како и во домот на М.А.(31), двајцата од Тетово“, соопштија денеска од канцеларијата за односи со јавност при СВР Тетово.

Двајцата по приведувањето се однесени во полициска станица Тетово за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.