Двајца уапсени на Бит-пазар поради поседување дрога

71

Двајца млади мажи од Скопје се приведени од полицијата во понеделникот попладне на скопски Бит-пазар, откако кај нив била пронајдена марихуана.

Од Министерството за внатрешни рабори информираат дека полициските службеници ги лишиле од слобода 30-годишниот Е.А. и 22-годишниот Т.А., и двајцата од Скопје, откако по извршениот преглед кај нив пронајдена марихуана.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.