Крими хроника

Двајца арачиновци фатени со оружје кај „Пластичарска“

Двајца арачиновци фатени со оружје кај „Пластичарска“

Вчера околу 9 часот кај двајца жители од Арачиново се пронајдени пиштоли кои ги поседувале нелегално.

Едницата „Алфи“ рано изутринава при претрес на двајца жители на Арачиново пронашла два пиштоли кои ги носеле на појасот.

Двете лица биле лишени од слобода и однесени во полициска станица.