Двајца малолетници повредени од автомобил во Скопје

335
Прегазен пешак во Чаир
Прегазен пешак во Чаир

Две малолетни лица изминатата ноќ се сериозно повредени откако во крстосницата на улицете „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“ во центарот на Скопје, на нив налетал автомобил, извести во вторникот министерството за внатрешни работи.

Автомобилот марка „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки управуван од 37-годишниот Ј.Д. од Скопје, удрило во двајца пешаци на возраст од 16 и 17 години, и двајцата од Скопје.

Од ударот малолетниците се здобиле со повреди и со други возило биле пренесени во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

На 16-годишникот му биле констатирани телесни повреди, додека кај 17-годишникот биле констатирани тешки телесни повреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.