Двајца повредени во сообраќајката кај Ласкарци сè уште во критична состојба

55

Двајца повредени во сообраќајката кај Ласкарци сè уште во критична состојба. Седуммина од повредените се хоспитализирани во „ГОБ 8-ми септември“.

Четворица се хоспитализирани на ургентен, од нив тројца се во добра состојба, додека еден пациент е на карил во критична состојба.

Од Министерството за здравство за Алфа велат дека се очекува поголем број од полесно повредените, во текот на денов да бидат пуштени на домашно лекување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.