Двајцата браќа терористи се убиени, заложникот ослободен

64

Во нападот на француската полиција на печатницата во Дамартен ан Гоел, убиени се двајцата напаѓачи и осомничените сторители на масакрот во редакција на магазинот „Шарли Ебдо“. Притоа нивниот заложник е ослободен, јави АФП.

10897759_10153971426282588_284857761311710304_n

osoasshasha

Акцијата во Данартан ен Гуел почна нешто пред 17 часот, траеше кусо со интензивни истрели и ексползии. Хеликоптер на цивилната заштита се спушти на местото, наверојатно за да им помогне на евентуалните ранети.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.