Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

43

Синоќа во 22,00 часот во Полициската Карпош М.Т.(74) пријавил дека на улицата “Бранислав Нушиќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Претходно вечерта во 20,50 часот во Полициската станица Центар А.Г.(35) од Скопје, пријавила дека на булеварот “Македонија“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.