Две лица повредени во излетување на автомобил кај Подмоље

420

Две лица се повредени во коа нивниот автомобил излетал во вторникот претпалднето од коловозот  на магистралниот пат Кичево – Охрид, кај селото Подмоље, соопшто Министерството за внатрешни работи/

Автомобилот „мерцедес“, со охридски регистарски ознаки, управувано од 29 годишниот Т.Р. од Охрид, излетало надвор од коловозот, а несреќата, информира полицијата, се случила вчера во 8:25 часот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот 22-годишниот С.Л.од Скопје, а со телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Свети Еразмо, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

 

 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.