Две сестри се пронајдени мртви во стан во Белград

Во стан во населбата Бежанијска коса во Белград, пронајдени се безживотните тела на две постари жени.

Полицијата овој случај го третира како сомнителна смрт.

Полицијата затекнала траги од крв, а врз главата и на двете жртвите имало перница.

Според медиумите, сестрите биле на возраст од 76 и 78 години.

Како што пишуваат медиумите, на сосетката и станало сомнително што една нејзина пријателка не се појавила 10 дена. Контактирала со управителот на зградата, кој повикал полиција.

Истрагата е во тек.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.