0.3 C
Skopje
четврток, април 9, 2020

Две скопјанки со тупаници го решавале недоразбирањето

2095

Две помлади жени од Скопје во петокот попладеното физички се пресметувале во јавност, при што морала да интервенирале полициски скужбеници.

На 20.03.2020 во 17:30 часот било пријавено дека на бул.“Партизански oдреди“ по претходна расправија дошло до нарушување на јавен ред и мир со меѓусебна  физичка пресметка.

Се степале Е.С.(35) и Д.Д.(20), двете од Скопје.

Сочинети се записници за константиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ. Причината за пресметката не е позната.           .

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.