Две жени и двајца мажи се тепале во кафеана во Кавадарци

На 07.08.2022 во 01:40 часот, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци ги лишиле од слобода К.К.(41) од Кавадарци, И.А.(20) од с.Сирково- женско лице, И.Ј.(43) од Кавадарци и В.А.(24) од с.Сирково – женско лице.

Тие во угостителски објект во Кавадарци го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

Се работи на расчистување на случајот.