Џо Бајден пристигна во Варшава

64

Потпретседателот на САД, Џо Бајден денеска пристигна во полскиот главен град Варшава, за консултации во врска со ситуацијата во Украина, пренесе „АФП“.

Се очекува Бајден да разговара со полскиот премиер Доналд Туск и со претседателот Бронислав Коморовски. Главна тема на разговорите ќе бидат настаните во Украина, како и други регионални прашања.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.