Ќе се извини ли МВР што направи јавен линч врз млад и го прогласи за бомбаш?

Ќе се извини ли МВР и Спасовски што направи јавен линч врз млад човек чиј идентитет го објави и го прогласи за бомбаш?, ова денеска преку соопштение до јавноста го прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ќе поднесе ли оставка Спасовски што направи жигосување на млад живот? Ќе поднесе ли некој воопшто одговорност што МВР е толку неспособно па не може да открие кој во континуитет праќа лажни дојави за бомби?, прашуваат од партијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.