24.8 C
Skopje
среда, јули 28, 2021

Ќе се снима филм за Туцаковиќ, Марина открива која актерка сака да ја глуми

59

Познатиот текстописец Марина Туцаковиќ открива дека наскоро ќе почне да се снима филм за нејизниот живот и се што преживеала во своите 67 години.

Марина, која со години се бори со рак на дојката, признала дека поради болеста не би можела активно да учествува во филмот, но дека ќе се појави во неколку кадри.

Желба и е нејзиниот лик и дело да го игра актерката Аница Добра.

-Таа е одлична актерка и може без проблем да ме глуми. Не кој не слушнал за неа и сите мислат дека таа е феноменална, вели Туцаковиќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.