ЕБР спречи пожар во „Даме Груев“

Единицата за брзо распоредување (ЕБР) на МВР спречи пожар во скопската населба „Даме Груев“ со брзата интервенција.

Граѓаните на оваа населба изразуваат благодарност до ЕБР, знаејќи што се случува во земјава.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.