Балкан

Еди Рама ќе се сретне со српскиот премиер – билборди со поддршка на Вучиќ осамнаа на Косово

Еди Рама ќе се сретне со српскиот премиер – билборди со поддршка на Вучиќ осамнаа на Косово

Албанскиот премиер Еди Рама, нема да присуствува на големиот собир на плоштадот во Прешево, туку на граѓаните ќе им се обрати во тамошниот Дом на култура. Премиерот на Албанија денеска доаѓа во посета на Bелград, каде што ќе се сретне со премиерот Александар Вучиќ.

Утрово, на Косово се поставени билборди на кои пишува „Добредојде премиеру Вучиќ“.