Единаесет сообраќајки вчера во Скопје, пет лица полесно повредени

пајак

Вчера од страна на сообраќајната полиција, санкционирани се двајца возачи кои поминале на црвено светло  на семафор, седум возачи го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано, како и 12 возачи кои не се придржувале према ограничувањата, забраните и обврските изразени со поставените сообраќајни знаци.

Санкционирани се и 11 пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафорот за пешаци. Затекнати се 45 непрописно паркирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се 33 возила.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.