„Единствена Македонија“ бара ДИК да ги поништи изборите и оставка од членовите на комисијата

262

Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ денеска ќе поднесе барање за поништување на изборите и оставка од членовите на ДИК, најавуваат од партијата.

До 19 часот и 30 минути вечерва може да се поднесуваат приговори за сумирањето и утврдувањето на резултатите од предвремените парламентарни избори.

До Државната изборна комисија (ДИК) вчера пристигнаа 82 приговора и едно барање за увид во неважечките ливчиња од гласањето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.