Крими хроника

Една жртва во тешка сообраќајна несреќа кај Штип

Една жртва во тешка сообраќајна несреќа кај Штип

Страотна сообраќајка околу 17 часот се случила на патниот правец Кочани – Штип, објави порталот sky.mk. Во страшната сообраќајка учествувале два мотоцикли и автомобил, при што загинало едно лице.

Според неофицијални информации на порталот, починатото лице е од Свети Николе на возраст од 39 години.

Како што објави порталот, другиот моторист со повреди е пренесен во Клиничката болница во Штип.

Несреќата се случила во близина на „Џонсон Контролс“. Повеќе детали засега не се познати.