Едно лице е повредено во сообраќајка на патот Прилеп-Битола, сообраќајот се пренасочува

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која синоќа околу еден часот се случила на магистралниот пат Прилеп-Битола.

Несреќата во полиција е пријавена околу 01:05 часот.

-Според првичните информации во сообраќајната несреќа учествувале товарно возило и автомобил. Повредено е едно лице, велат за Курир од МВР.

Сообраќајот на магистралниот пат е во прекин, а истиот се пренасочува.

Од МВР додаваат дека по завршување на увидот ќе излезат со повеќе информации.