Едно лице повредено во вооружениот грабеж на НЛБ Банка во Чаир

105

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улицата „Ферид Бајрам“ наспроти зградата на скопската општина Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10,30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е., 26-годишен. вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

Неофицијално, пак, во одредени медиуми се споменува дека се одземени околу 100.000 евра.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.