Едно лице загина во тешка сообраќајка на автопатот Неготино – Демир Капија

39

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, го потврди случајот за МИА, но засега не можеше да даде повеќе детали.

Увидот е во тек.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.