ЕХФ направи видео запис од пречекот на шампионите во Скопје

159

Иако европската ракометна асоцијација ЕХФ на стартот на сезоната во Лигата на шампионите не му даде речиси никаква шанса на македонскиот тим да се најде во четирите најдобри екипи, сепак како минуваа деновите, фазите… размислувањето го промени.

Ракометарите на Вардар во понеделникот ноќта се вратија од Келн во Скопје, а ЕХФ направи видео колаж од 60 секунди од пославата на плоштадот Македонија во главниот град и напиша: „About last night in Skopje“…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.