ЕХФ одлучи -службена победа за Вардар со Флензбург и бод за ПСЖ

132

Вардар доби бодови на маса од Европската куќа на ракометот (ЕХФ) од натпреварите кои не ги одигра во предвидениот термин. Станува збор  за мечот против Флензбург и два против ПСЖ.

Момците на Алушовски дојдоа до победа над Флензбург за недогираниот меч во Германија, а добија еден бод и од средбата против ПСЖ во Париз, кој два пати се одложуваше. Од третиот меч против ПСЖ, Вардар не доби ништо, односно победата му беше доделена на францускиот тим.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.