2.8 C
Skopje
петок, јануари 27, 2023

Експлодира цистерна на автопатот A4 кај Загреб (ВИДЕО)

Денеска, околу 14:50 часот на автопатот А4 кај Загреб, недалеку од Света Хелена, одекна гласна експлозија.

Според полицијата во Загреб се судриле автомобил и цистерна, по што цистерната експлодирала. Пожарникарите се на лице место и гасат. Засега нема податоци за повредени.

Експлозијата се слушнала на неколку километри оддалеченост.

Прекинат е сообраќајот на таа делница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.