ВИДЕО| Експлозија во Истанбул, неофицијално, се запалиле подземни инсталации

134

Во Истанбул утрово се случи силна експлозија, јавуваат турски медиуми. како што се наведува, експлозијата одекнала во областа Бејоглу, а во тек е евакуација на граѓаните. Според некои информации, до експлозија дошло во подземните инсталации. На местото се наоѓаат пожарникарски екипи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.