Експлозија во Косовска Митровица

115

Ноќеска непознато лице фрлило експлозивна направа во северниот дел на Косовска Митровица. Од експлозивната направа која била фрлена околу два часот на улицата Иво Лола Рибар, биле оштетени околни угостителски објекти, патнички автомобили и прозорци на неколку станови.
Според полицијата, нема повредени.

Полициските екипи вршат увид на теренот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.