Експресниот пат Штип-Радовиш попладне во прекин

На експресниот пат Штип-Радовиш, кај местото „Пилав тепе“ сообраќајот денеска ќе се одвива непречено во двата правца, без прекини и застои, соопшти АМСМ.

Нема да се изведува минирање, како што беше најавено.

АМСМ претходно најави дека експресниот пат Штип-Радовиш, кај месноста „Пилав тепе“, денеска од 12:40 часот ќе биде во прекин во прекин во двата правца поради минирање на тој дел од патот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.