Еквадор: 55 затвореници избегаа од затвор

86

Во Еквадор, 55 затвореници избегале од затвор, пренесува „ИТАР-ТАСС“. Според податоците на министерот за надворешни работи на земјата, тие избегале во времето предвидено за гледање со своите роднини.

Полицијата успеала да пронајде 20 од избеганите затвореници и повторно да ги уапси, а по останатите се’ уште се трага.

Според податоците на министерот, никој од побегнатите затвореници не припаѓа во категоријата на „опасни криминалци“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.