3.8 C
Skopje
вторник, јануари 18, 2022

Емотивна исповед на Алек Болдвин, гововрејќи за трагедијата во која застрела жена

68

„Никогаш не би вперил пиштол кон некого и не би го повлекол чкрапалото“. Холивудскиот актер Алек Болдвин за првпат јавно низ солзи проговори за трагедијата што се случи на снимањето на филмот Rust, кога кинематографката Халина Хачинс го загуби животот.

Актерот даде ексклузивно интервју за ABC во кое за првпат јавно говореше за несреќниот случај што се случи на снимањето на филмот Rust.

На 21-ви октомври годинава се случи трагедија кога Алек Болдвин (63) со стар револвер за време на пробата на снимањето на филмот Rustненамерно ја застрела и ја уби кинематографката Халина Хачинс и го повреди режисерот и сценарист Џоел Соуза.

„Воопшто не го повлеков чкрапалото. Никогаш не би вперил пиштол во некого и не би го повлекол чкрапалото. Никогаш!“ – вели Болдвин во видео најавата за интервјуто за ABC.

Болдвин додава дека не знае како воопшто во пиштолот се нашла вистинска муниција. Потенцира дека воопшто не очекувал дека постоела каква било можност во пиштолот да се најде вистинска муниција.

„Некој ставил вистинска муниција во пиштолот што воопшто не требаше ниту да биде на местото на снимањето“, додава тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.