Џенифер Анистон за неверството на Бред Пит: Бев во шок!

31

Кога првпат видела фотографии од Бред и Анџелина заедно, Џенифер вели дека била многу изненадена.

Холивудската актерка Џенифер Анистон призна дека била премногу бесна по разделбата со поранешниот сопруг, актерот Бред Пит, откако видела фотографии од одмор, на кој Бред отишол со жената поради која на крај и ја остави Анистон.

Анистон и Пит се разделија во јануари 2005 година, кога преку заедничко соопштение ја информираа јавноста за разводот, притоа негирајќи дека причина за разделбата е мегапопуларната холивудска ѕвезда Анџелина Џоли.

Меѓутоа, само неколку недели по разводот со Анистон, Бред Пит беше виден во јавноста со Анџелина Џоли и тоа на плажа на егзотична дестинација.

Фото: Профимедиа

Конечната потврда за нивната врска стигна во април, кога Бред и Анџелина беа фотографирани заедно на плажа во луксузно одморалиште во Африка.

Прочитајте и…  Тајната за здрава коса е во храната

Тогаш актерот ја презеде и улогота на татко на нејзиниот посвоен син Медокс.

Нешто подоцна, Џенифер низ солзи даде интервју, во кое зборуваше за пропаѓањето на бракот со Бред.

Актерката зборуваше и за тоа дека Бред Пит и рекол дека не ја напушта поради врска со друга жена, а потоа Анистон призна дека редовно одела пред својата куќа на плажата во Малибу и дека полудувала од гневот кој го чувствувала во себе.

Profimedia

– Едноставно можев само да одам до плажата и буквално да врескам, но не премногу гласно. Не сакате луѓето да мислат дека сте полуделе, но тоа може да биде многу ослободувачки – објасни Анистон, па додаде дека фотографиите од Бред и Анџелина многу ја изненадиле, бидејќи таа му верувала дека тој со неа нема ништо.

– Она што го кажавме во заедничкото соопштение беше вистина. Барем од моја страна. Заедно го пишувавме и се чувствував добро поради целото тоа. Излеговме од врската на убав начин, исто како и кога влеговме во неа – додава актерката, а пренесува „Мирор“.

Кога првпат видела фотографии од Бред и Анџелина заедно, Џенифер вели дека била многу изненадена.

– Светот беше во шок. И јас бев во шок! – рече Анистон и објасни дека по шокот  била премногу тажна.

Анџелина Џоли и Бред Пит се венчаа во 2014 година, а крај на бракот ставија во 2018 година.

Во последните неколку месеци медиумите пишуваат дека Џенифер и Бред се пред помирување, а овие шпекулации посебно добија на тежина по доделувањето на САГ наградите, кога првпат беа фотографирани заедно после многу години.

Прочитајте и…  Дневен хороскоп за ден 04.02.2020: Раковите ќе станат вистински поети, а Лавот ќе доживее нови успеси

Во медиумите се појави и фотографија од Бред Пит, кој со големо внимание го следи говорот на својата поранешна сопруга, откако Анистон доби САГ награда.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.